Cvetoča drevesa so običajno prvi razlog za seneni nahod že od januarja dalje. Ker pa alergijo na pelod lahko zamenjamo za sinuzitis, ki se prav tako pogosto pojavlja v tem času, poglejmo, kakšna je razlika med njima …
Preberi večRaziskovalci opozarjajo, da zlasti zahodni civilizaciji močno primanjkuje magnezija - npr. kar 70 – 80 % Američanov ne zaužije niti priporočene dnevne količine tega minerala. Ker pomanjkanje magnezija med drugim lahko vpliva tudi na porast težav z žolčnimi kamni, preberite, kako...
Preberi večPred nami je velikonočni čas, ki ga poleg prijetnih trenutkov z najbližjimi spremljajo tudi nekoliko večje količine hrane kot običajno. Hrana, ki jo tradicionalno jemo v tem času, je bolj mastna in težka.
Preberi večTako smo poimenovali pet registriranih zdravil oz. preparatov rastlinskega ali naravnega izvora, ki so namenjeni zdravljenju pri prehladu, gripi in sorodnih obolenjih. Vsako od teh deluje na svojem podrocju, a se med seboj zelo dobro dopolnjujejo. Želimo, da bi jih tudi vi uporabljali s pridom...
Preberi večŽleza ščitnica igra pomembno vlogo pri uravnavanju stresa in številnih drugih funkcijah v telesu. Ščitnica je majhna žleza v vratu pod sapnikom, ki spada v skupino žlez z notranjim izločanjem. Ščitnični hormoni se morajo izločati ravno v pravem razmerju, da je v organizmu...
Preberi večVnetje sečil je bolezen, ki vsako drugo žensko doleti vsaj enkrat v življenju. Okužba sečil je vdor mikroorganizmov v sečila, kjer se v sečnem mehurju ali ledvičnem parenhimu razmnožujejo in povzročajo vnetje.
Preberi večOtitis media ali vnetje srednjega ušesa je bolezen, ki se najpogosteje pojavi pri dojenčkih in majhnih otrocih, nastane pa v bistvu kot zaplet pri vnetju nosno žrelne votline. Gre za vnetje prostora ob bobniču.
Preberi večV hladnem delu leta je običajno med otroci več virusnih obolenj. Starše običajno najbolj skrbijo zapleti kot so pljučnica, bronhitis, vnetje srednjega ušesa in podobna stanja, ki pogosto zahtevajo terapijo z antibiotikom.
Preberi več