Spite dovolj, niste pod psihičnim stresom, ne delate fizično prekomerno … pa ste vseeno utrujeni? Razlog je lahko v pomanjkanju železa.
Preberi večV hladnem delu leta je običajno med otroci več virusnih obolenj. Starše običajno najbolj skrbijo zapleti kot so pljučnica, bronhitis, vnetje srednjega ušesa in podobna stanja, ki pogosto zahtevajo terapijo z antibiotikom.
Preberi večObdobje prehladov je tu, z njim pa tudi marsikatera neprespana noč, bodisi zaradi kašljanja partnerja, otroka ali pa nas. Kako kašelj, ki moti prepotreben spanec, obvladati na naraven način?
Preberi večZima poleg svojih radosti prinaša tudi prehlajene noske naših najmlajših. Ti pogosto zlasti ponoči težko dihajo. Zakaj je običajno dihanje ponoči oteženo in kako si pomagati na naraven način?
Preberi večNošnja mask, omejitev telesnih stikov in obiskovanja bolnikov … v zadnjih mesecih marsikoga spravlja v stres in s tem v izgubo zdravja. Kako si pomagati na naraven način? Kako v dani situaciji najbolje poskrbeti za zdravje?
Preberi večNemalokrat je razlog ponavljajočim se vnetjem mehurja tudi neučinkovitost sinteznega antibiotika, saj bakterije, ki vnetje povzročajo, na antibiotik rade razvijejo odpornost. Še posebej v takšnih primerih nam naravne protimikrobne snovi lahko priskočijo na pomoč.
Preberi večZakaj je poleti še posebej dobro varovati naša ušesa in kakšne naravne možnosti zaščite obstajajo?
Preberi večSe spomnite navihanih sošolcev, ki so znali migati z ušesi ali škiliti z očmi? Kljub opozorilom še danes zgledajo »normalno«. Kaj je torej res in čemu ni nujno verjeti v povezavi z našimi »okni v svet«?
Preberi več