Prvi spomladanski žarki ogrejejo telo in razveseljujejo dušo. Prebujanje narave poskrbi za dobro razpoloženje in ambiciozne načrte. Ko le ob tem ne bi občutili spomladanske utrujenosti! Vsaka druga oseba ima zaradi nje manj elana – počutje je mlahavo, zehamo brez prestanka in se le s...
Preberi večSpanje je periodično ponavljajoče se stanje zmanjšane odzivnosti, iz katere se lahko posameznik prebudi. Funkcija spanja še danes ni čisto natančno znana in opredeljena, obstaja pa splošno prepričanje, da med spanjem potekajo procesi telesne in duševne regeneracije, med katerimi je...
Preberi večUrejen spalni ritem je pomemben za naše zdravje in dobro počutje. Z daljšanjem dneva pa se spalni ritem lahko »vrže iz takta«. Kaj spalni ritem je in kako na spalni ritem vpliva daljšanje dneva?
Preberi večČe imate težave z uravnavanjem krvnega sladkorja, je pri uživanju hrane in pijače potrebno nadzirati vnos živil, ki povzročajo hiter dvig glukoze v krvi. A to ne pomeni, da se je zato treba povsem izogibati tudi naravnim sokovom.
Preberi večO dobrobitih svežega soka pšenične trave ste gotovo že slišali. Sok iz mladih pšeničnih poganjkov v sebi skriva obilje zdravilnih učinkovin. Vsebuje zelo veliko klorofila in deluje kot antioksidant, ki varuje naše celice.
Preberi večNos predstavlja nekakšen vhod v dihala, skozenj prihaja vdihan zrak, ki se v nosu segreje, migetalke pa nase prilepijo drobne delce, prisotne v zraku in ga na tak način čistijo. Spomladi se v zraku pojavljajo posamezne vrste cvetnega prahu, ki se zelo razlikujejo glede na klimatske...
Preberi večObdobje prehladov je tu, z njim pa tudi marsikatera neprespana noč, bodisi zaradi kašljanja partnerja, otroka ali pa nas. Kako kašelj, ki moti prepotreben spanec, obvladati na naraven način?
Preberi večSonce je nujno potrebno za ustvarjanje vitamina D. Vitamin D v resnici ni vitamin, temveč prohormon. Kdaj in koliko se sončiti ter kako ugotoviti ali imamo D vitamina dovolj?
Preberi več