Vitamin A v korenju je močan antioksidant, ki je še posebej učinkovit proti prostim radikalom in upočasnjuje proces staranja. Poleg tega pomaga preprečevati tveganje za nastanek raka in srčno-žilnih bolezni. Izjemno pozitivno vpliva na imunski sistem in povečuje delovno sposobnost.
Priporočamo, da otroci kot dodatek k prehrani zaužijejo 2-3 krat na dan 1-2 žlice soka. Mladina in odrasli pa večkrat dnevno zaužijejo kozarec soka.
Nekateri nutricionisti svetujejo, da ob pitju korenčkovega soka zaužijete kruh, namazan z maslom, saj naj bi se tako karotin bolje absorbiral. Dnevno si privoščite kozarec ali dva soka iz korenčka.
Sladkorni bolniki morajo upoštevati, da 186 ml soka ustreza 1 krušni enoti.
Sok je na voljo v vseh lekarnah in specializiranih prodajalnah. V kolikor je zaloge v lekarni zmanjkalo, prosite vašega farmacevta, naj vam izdelek naroči in v 24 urah vas bo čakal v lekarni.
100 ml soka vsebuje:
| energijska vrednost | 134 kJ / 32 kcal |
| maščobe | < 0,5 g |
| — od tega nasičene maščobne kisline | < 0,1 g |
| ogljikovi hidrati | 6,5 g |
| — od tega sladkorji (iz sadja) | 6,5 g |
| prehranske vlaknine | 1 g |
| beljakovine | 0,5 g |
| sol | 0,1 g |
| vitamin A (iz beta karotena) | 1200 μg (150 %*) |
*Delež priporočenega dnevnega vnosa po priporočilih EU (NRV)
Sestavine: sok biološko pridelanega korenčka in sok iz biološko pridelane limone
Nobeden od sokov Dr. Steinberger ne vsebuje glutena.
Sok je primeren za diabetike saj vsebuje sladkor iz sadja.


















Pokličite nas
Strani za stroko